Tisková zpráva WordCamp Praha 2014

Dne 22. února 2014 se v České republice uskuteční první konference věnovaná redakčnímu systému WordPress. Konference nese název WordCamp Praha 2014 a je povolená a registrovaná centrálou WordCamp z USA. Praha se tak zařadí do seznamu 172 měst napříč 48 státy a 6 kontinenty, kde se již WordCamp konal.

Konference bude rozdělena do dvou sérií přednášek, kde první série nazvaná „Uživatelé“ bude věnována všem uživatelům WordPressu a druhá série přednášek s názvem „Developeři“ půjde více do hloubky WordPressu a je vhodná pro programátory, kodéry či pokročilé uživatele WordPressu. Každá přednáška bude trvat 45 minut, bude následována 15 minutovou přestávkou, kdy bude možné změnit linii pro uživatele a developery.

Z celkového počtu 16 přednášek bude většina v češtině a pouze dvě v angličtině bez překladu. Přednášet budou odborníci z daného oboru jako Marek Prokop, David Biňovec, Jan Bočinec, Pavel Ungr, Martin Michálek a další. Kompletní program najdete na stránkách akce zde.

Cena vstupenky je stanovena na 390 Kč a v prodeji je 230 lístků, které se prodávájí přímo na stránkách akce. Tato jednodenní konference bude probíhat v prostorách HUB Praha a po skončení akce bude následovat pro zájemce afterparty.