Přednášející

Pavel Ungr

Jak správně nastavit ve WordPressu SEO, jaké pluginy použít, a jak správně nastavit šablonu z hlediska SEO

Pavel UngrPavel Ungr se SEO (a online světu obecně) věnuje již od roku 2004. Z Et netery v roce 2009 nastoupil přímo do společnosti Ataxo, a následně do H1.cz. Miluje práci pro své klienty a je nerad druhý. Rád školí a přednáší nejen o SEO, ale aktivně se zajímá i o sociální sítě a jejich praktické využití. Baví ho online marketingové experimenty a propaguje SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu. Zajímá se o moderní technologie, internet, ale i o umění, filosofii a další humanitní vědy.
www.pavelungr.cz

Vlastimil Ott

X nápadů pro podnikání s WP

Vlastimil Ott

Již přes deset let používá převážně open-source software a má v této oblasti slušný přehled. Získal bohaté publikační a prezentační zkušenosti, mmj. jako šéfredaktor magazínu LinuxEXPRES a OpenOffice.cz. Školí LibreOffice, WordPress, provozuje několik webů, například Deník neziskovky.
www.vlastimilott.cz

Vladislav Musílek

Rozdělení typu obsahu a vytváření vlastních typů – custom post type a post formats z pohledu struktury webu

Vlastimil MusílekVladislav je WordPress nadšenec, který se dělí o své znalosti a zastává názor, že v současné době je WordPress nejdostupnější možností publikování obsahu na internetu. Věnuje se tvorbě šablon a pluginů, některé z nich najdete na jeho blogu či na WordPress.org.
www.musilda.cz

Jan Kvasnička

Premium šablona vždy neznamená nejvyšší kvalitu z pohledu použitelnosti

jan_kvasnickaJan Kvasnička svou pracovní činnost soustředí na UX, použitelnost, zvyšování konverzních poměrů, návrhy, tvorbu a testování webových aplikací. Spolupracuje s předními společnostmi především v oblasti ecommerce. Je zastánce a propagátor myšlenky „Nenuťte uživatele přemýšlet“. Aktivně školí a pořádá workshopy na toto téma. Na jeho blogu najdete spoustu užitečných a praktických informací.
www.kvasnickajan.cz

Peter Gramantik

Website Security a WordPress

peter_gramantikV IT Security sféře se pohybuje již 10 let, z toho převážnou část strávil jako virový analytik ve společnosti AVG. Nyní pracuje pro americkou firmu SUCURI jako Malware Researcher a náplní jeho práce je opět analýza malwaru, navrhovaní nových detekčních technik, ale také aktivní spolupráce s “čistícím” týmem na odstraňování web-infekcí.
www.sucuri.net

Agnes Bury

Going global – how to make your WordPress site multilingual

agnes-buryMarketing and Community Manager for onTheGoSystems, the company behind the WPML – The WordPress Multilingual Plugin, WooCommerce multilingual – the plugin that lets you make your e-commerces site Multilingual and Toolset – plugins which let WP web developers build their sites faster and without php coding.
Before joining the company she was working as a WP freelancer. She also publishes a popular WordPress blog where she shares her passion and experience in WP with other WordPress fans.
wpml.org

Ján Bočínec

Základy používania JavaScript vo WordPress, ako na AJAX a čo by mal každý vývojár určite vedieť

jab_bocinecSlovenský WordPress guru a neskrotný web developer pôsobiaci v slobodnej firme Webikon ako senior programátor. Z jeho vášne pre tento redakčný systém sa postupom času nahromadilo neskutočné množstvo know-how, o ktoré sa rád podelí na fóre, v článkoch, alebo priamo pred vašimi zrakmi. Veľmi dobre chápe, že k open source a WordPress neoddeliteľne patrí živá interaktívna komunita, a preto spolu s kolegami venuje svoj voľný čas aj organizácii WordCamp SK a podobných stretnutí.
www.webikon.sk

Richard Bonk

Vytváření a použití vlastní odvozené šablony (child theme) ve WordPresu

Richard Bonk Richard má přes 20 let zkušenost jako programátor a 8 let zkušenost jako web developer. Poslední 4 roky se věnuje vytváření vlastních odvozených šablon a pluginů pro prémium WordPress šablony od AppThemes, WooThemes a PremiumPress. Je autorizovaný ‘PremiumPress Certified Partner’ a také developer na Codeable. Svůj volný čas věnuje na fórech, kde se dělí o své znalosti a poskytuje bezplatnou podporu a pomoc v oblasti WordPresu. Podporuje různé charitativní organizace a aktivně se podílí na rozšiřování povědomí o epilepsii.
premiumwebservices.co.uk

Bc. David Biňovec

WordPress s několika milionovou návštěvností – jak to děláme v parade.com

david.bindaZa svou, bez mála 5 letou, WordPress praxi jsem měl možnost seznámit se s nejrůznějšími aspekty práce s tímto frameworkem. Ano WP se snažím chápat jako framework umožňující rychlý vývoj webu nejrůznějšího zaměření a velikosti – vše záleží jen na představivosti, schopnosti a zkušenosti realizačního týmu (i když přiznávám že na některé projekty se WP nehodí a to z mnoha rozdílných důvodů). Dostal jsem se k mnoha zajímavým, menším i větším projektům a měl možnost vytvořit množství šablon i pluginů na míru. Před rokem jsem byl přizván k redesignu webu parade.com (návštěvnost v miliónech měsíčně), který se migroval z OpenCMS právě na WordPress. Web nadále, spolu s kolegy z našeho malého mezinárodního týmu, vyvíjíme.
david.binda.cz

Tomáš Cirkl

Licence k šablonám a pluginům

tomcirklJiž skoro 10 let se věnuje tvorbě internetových stránek. V současné době je plně vytížen prací na portálu prodávajícím prémiové WordPress šablony a pluginy, který pomáhal vytvářet. Kromě WordPressu se zajímá také o internetový marketing, reklamu a sociální sítě.
www.themes4all.com

Martin Michálek

CSS preprocesory

michalek_martinZ počáteční nedůvěry a nasazování jen na velkých projektech Martin dospěl až k používání preprocesorů úplně všude a nadšenému doporučování každému webovému profesionálovi. V přednášce vám na příkladech z technik moderního webového frotendu – CSS3 a responzivním webdesignu – ukáže důvody proč se do CSS preprocesorů vrhnout. Něco také řekne o rozdílech mezi LESS/SCSS a Stylus, nejznámějšími z CSS preprocesorů.
www.vzhurudolu.cz

Tomáš Poner

Affiliate marketing a WordPress

tomas-ponerTomáš vydělává affiliate marketingem už několik let, z toho většinu času na WordPress webech. Pravidelně navštěvuje konference po Evropě a srazy online podnikatelů, které také pořádá. WordPress miluje hlavně kvůli jeho možnosti jednoduše a efektivně využívat již hotové práce ostatních lidí z celého světa a obsáhlé znalostní bázi.
www.tomasponer.cz

Tom Eagles

WordPress Multisites The Pros and Cons and How to use them effectively

tom-eaglesI have been working in the IT field for 25 years specialising in distributed information systems and Corporate Internet and Intranets. Recently I have worked for one of the largest Plugin and Theme producers for WordPress multisites (WPMUDEV). I am now currently running my own Hosting business specialising in hosting for WordPress. I have worked on Projects for Motorola And Lucent Technologies and other Major Corporates. WordPress is now my chosen platform for delivering websites and Intranets due to its ease of use and delivery. One of the largest sites was for a Czech wine organisation in the Znojmo area which was funded by the European uniion which involved migrating almost 2000 pages from a custom CMS to wordpress.
wpmu-hosting.net

Marek Prokop

Co jsem se naučil za 10 let blogování a co z toho mohu za 45 minut naučit i vás.

Marek ProkopSvůj první weblog, Sovu v síti, začal psát již v březnu 2002 a dodnes do něj občas píše. Od té doby založil asi půltuctu dalších vlastních blogů a mnoho dalších pomáhal rozjet svým klientům. Kromě blogování se věnuje především on-line marketingu, internetovým obchodním strategiím, copywritingu a školením.
http://www.sovavsiti.cz/

Radek Kučera

Jednuduchý firemní web na WordPressu

radek-kucera

S WordPressem jsem začal pracovat před několika lety, když jsem na něm postavil svůj blog. Dnes na WordPressu stavím jednoduché firemní stránky a jsem jeho fanoušek který se rád něco přiučí. Kromě toho mě zajímá dění okolo internetu a pracuji v oblasti Telco & ICT.
www.bigdrobek.com